Dawkowanie ekstraktu z guarany

Ekstrakt z guarany jest stosunkowo nowym produktem stosowanym w Polsce. Jednak coraz więcej osób przekonuje się do spożywania właśnie takiego ekstraktu. Ma on bardzo wiele pozytywnych właściwości, które działają pozytywnie na organizm człowieka.

Warto jednak pamiętać o prawidłowym dawkowaniu właśnie takiego ekstraktu. Ważne jest to, aby przyjmować go raz, albo maksymalnie dwa razy dziennie, przy czym dopuszczalną dzienną dawką jest sto miligramów. Nie można przekroczyć tej dawki, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu.

Oprócz tego trzeba pamiętać o tym, że najpóźniej taki ekstrakt możemy spożywać w południe. Potem już nie należy go już spożywać. Dzieje się tak dlatego, co ekstrakt z guarany ma właściwości pobudzające organizm do działania. Oznacza to, że jeżeli weźmiemy później taki ekstrakt, to potem możemy mieć problemy z zasypianiem w nocy. Dlatego też należy o tym bezwzględnie pamiętać. Warto również wiedzieć o tym, że ekstrakt taki będzie przynosił jakieś efekty jeżeli będziemy regularnie go spożywać.

Tak więc nie należy brać go raz na jakiś czas. Bardzo ważna jest tutaj regularność w przyjmowaniu takiego specyfiku. Należy jednak pamiętać o dopuszczalnej możliwej dawce takiego specyfiku. Nie można z pewnością jej przekracza, i nie można brać w godzinach wieczornych. Jeżeli nie będziemy przestrzegać tych zasad, to może zacząć na nas wpływać negatywnie.

 

 

Zobacz także

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna szansą dla dziecka

​Zdarza się, że dziecko w wieku wczesnoszkolnym ma problemy z nauką. Wówczas może być potrzebna odpowiednia...

Czytaj dalej

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne z myślą o dzieciach

​Poradnie psychologiczno-pedagogiczne zostały stworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach, które borykają...

Czytaj dalej