Skuteczne sposoby na odchudzanie

Walka z nadwagą to męka. Ale są pewne skuteczne sposoby, które pozwalają raz na zawsze pozbyć się nadwagi. Przede wszystkim nie można zakładać, że schudniemy błyskawicznie i katować się zbyt szybką, za intensywną dietą. Lepsze jest chudniecie powolne. Należy pamiętać o tym, że zbyt szybkie odchudzanie może negatywnie wpłynąć na system nerwowy. Może spowodować zmęczenie, wysuszenie i chorobę. Warto uświadomić sobie, że pierwszym etapem chudnięcia w szybkich dietach odchudzających jest pozbywanie się wody z organizmu.

Jednak aby zachować równowagę organizmu, wystarczy stracić 1-2 kilogramy na tydzień. Niektórzy uważają, że aby schudnąć, należy sobie utrudniać jedzenie. Na przykład spróbować zrezygnować z widelca na rzecz pałeczek do chińskich potraw. Lub zamiast w prawej ręce trzymać łyżkę albo widelec w lewej. Ponadto, warto każdy kęs przeżuwać bardzo długo. Takie działanie da organizmowi czas na wysłanie impulsu do mózgu “jestem już najedzony”. Warto wiedzieć, że organizm zaczyna proces trawienia po około piętnastu minutach od momentu rozpoczęcia posiłku.

Zawsze zwracajmy uwagę na to jak i gdzie jemy. Jedzmy powoli, ciesząc się każdym kęsem, smakiem i zapachem potraw. Aby skutecznie się odchudzić, warto nakładać sobie mniejsze porcji i korzystać z mniejszych talerzy, na których zawsze warto coś zostawić. Warto też przestać jeść, zanim nadejdzie uczucie sytości. Jeśli za jakiś czas poczujemy się głodni, można zjeść zdrową przekąskę lub owoce.

 

 

Zobacz także

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna szansą dla dziecka

​Zdarza się, że dziecko w wieku wczesnoszkolnym ma problemy z nauką. Wówczas może być potrzebna odpowiednia...

Czytaj dalej

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne z myślą o dzieciach

​Poradnie psychologiczno-pedagogiczne zostały stworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach, które borykają...

Czytaj dalej