Przeciwwskazania do spożywania ekstraktu z guarany

Ekstrakt z guarany posiada bardzo wiele korzystnych właściwości, które dobrze wpływają na nasz organizm. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy może przyjmować tak ekstrakt. Nie na wszystkich ekstrakt ten może działać pozytywnie. Ekstraktu z guarany nie mogą przyjmować kobiety w ciąży oraz podczas karmienia.

Może on negatywnie wpłynąć na dziecko. Oprócz tego ekstraktu takiego powinny unikać osoby, które mają problemy z nadciśnieniem tętniczym, jak również takie, które cierpią na arytmie serca. Ekstrakt ten dodatkowo podnosi ciśnienie tętnicze, jak również przyspiesza funkcjonowanie naszego serca. Na ekstrakt z guarany powinny uważać również osoby, które cierpią na cukrzycę, ponieważ ekstrakt ten może znacznie podwyższyć poziom cukru w organizmie.

Dlatego też osoby, które posiadają wyżej wymienione dolegliwości nie powinny spożywać takiego ekstraktu. Należy również pamiętać o tym, że nie można przekraczać dobowej dawki takiego ekstraktu, ponieważ może to wywołać działania niepożądane. Dlatego należy szczególne uważać na przyjmowanie takiego specyfiku. Jeżeli jednak nie przekraczamy dziennej dawki takiego ekstraktu, to pomoże on nam się skoncentrować, jak również znacznie pobudzi nasz organizm, dzięki czemu będziemy mieli bardzo dużo siły an wykonywanie różnych zamierzonych czynności. Jest to bardzo ważne. Ekstrakt ten również uspokaja znacznie nasz organizm, przez co czujemy się lepiej.

 

 

Zobacz także

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna szansą dla dziecka

​Zdarza się, że dziecko w wieku wczesnoszkolnym ma problemy z nauką. Wówczas może być potrzebna odpowiednia...

Czytaj dalej

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne z myślą o dzieciach

​Poradnie psychologiczno-pedagogiczne zostały stworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach, które borykają...

Czytaj dalej