Czy warto decydować się na implanty?

Konieczność uzupełnienia braków w uzębieniu może wynikać z bardzo różnych sytuacji. Po pierwsze brak odpowiedniej profilaktyki w leczeniu zębów może prowadzić do sytuacji, w której niezbędne jest usunięcie zębów, których nie sposób uratować w przypadku chorób, czyli nie można ich wyleczyć, ale trzeba usunąć. Dotyka to coraz więcej Polaków, którzy ze względu na wysokie koszty leczenia dentystycznego nie korzystają w sposób właściwy, czyli regularny z wizyt u dentystów. Jednak problem może wynikać również z wypadków, które prowadzić mogą do utraty zębów, co szczególnie w przypadku zębów przednich bywa problemem estetycznym. W takich sytuacjach można decydować się na bardzo różne rozwiązania a jednym z rozwiązań są implanty zębów, które pozwalająca uzupełnienie uzębienia poprzez wszczepy.

Leczenie dentystyczne jest obecnie na coraz wyższym poziomie w zakresie zarówno diagnostyki jak też metod leczenia, które pozwalają między innymi na ograniczenie problemów związanych z bolesnością zabiegów, która bywa poważnym problemem dla wielu osób. Wielu pacjentów nie korzysta z regularnych wizyt dentystycznych ze względu na obawy przez nadmiernym bólem. Jednak środki znieczulające są obecnie coraz bardziej skuteczne, więc problem z bolesnością zabiegów jest coraz bardziej marginalny. Przy leczeniu implantologicznym można bolesność zabiegów, jeśli wszczepiane są implanty zębów, sprowadzić do minimum.

Przy sztucznych zębach można stosować również coraz bardziej zaawansowane pod względem zarówno trwałości jak też estetyczności wyglądu materiału. Jednak nadal zabieg implantologiczny jest kosztowny, co trzeba brać pod uwagę, gdy chce się podjąć takiego leczenia. Jednocześnie zabieg może być wykonany przede wszystkim w przypadku występowania nielicznych ubytków w uzębieniu.

 

Zobacz także

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna szansą dla dziecka

​Zdarza się, że dziecko w wieku wczesnoszkolnym ma problemy z nauką. Wówczas może być potrzebna odpowiednia...

Czytaj dalej

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne z myślą o dzieciach

​Poradnie psychologiczno-pedagogiczne zostały stworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach, które borykają...

Czytaj dalej